Több angol forrás is arról ír, a Manchester United felvette a kapcsolatot a Real Madriddal. A közvetítők jelezték Florentino Péreznek, Vinícius Júnior átigazolását akarják előkészíteni, és arra kíváncsiak, hogy milyen feltétekkel tudják kivásárolni szerződéséből a világbajnokságra készülő brazil szélsőt.
Csalódni fog a Manchester United
A TEAMtalk azt írja, a Manchester United csalódni fog abban a tervében, hogy a közelgő átigazolási időszakban az Old Traffordra csábítsák Vinícius Júniort, mert a Real Madrid elnöke, Florentino Pérez egyértelművé tette álláspontját a brazil szupersztár eladásával kapcsolatban. Pérez az El Paisnak adott interjújában azt mondta, hogy van még idő Vinícius szerződésének meghosszabbítására.
Azt szeretném, ha örökre maradna. Nyert nekünk két Bajnokok Ligáját, kötődik a klubhoz. Tudod, kik nem szeretnék, hogy maradjon? Azok, akik nem Real Madrid szurkolnak
– mondta az elnök.

Nem a pénz miatt nem hosszabbított (még) Vinícius Júnior
A lap újságírója azonban nem hagyta annyiban a dolgot. Szembesítette az elnököt azzal, hogy Vinícius Júnior Real Madrid melletti elkötelezettségének ellentmond az a tény, hogy a támadó még mindig nem hosszabbította meg jövő nyáron lejáró szerződését.
Pérez túl sok részletet nem árult, de azt kijelentette, mindenki hazudik, aki azt állítja, hogy Vinícius túl sok pénzt kér és ezért nincs megállapodás. Azt is egyértelművé tette, nem hajlandó eladni a csapat sztárját.
„Ha nem akar a Real Madridban játszani, egy másik klubba akar szerződni, akkor azt szabadon megteheti 2027-ben, amikor lejár a szerződése.”

