Akár magyar edző is válthatja Marco Rossit a magyar válogatott kispadján
A magyar labdarúgást szeretőket most az foglalkoztatja, mikor dönt a hazai futballszövetség (MLSZ) Marco Rossi sorsáról. A magyar válogatott szövetségi kapitánya maga is sejtelmesen fogalmazott a jövőjével kapcsolatban, ráadásul egyre többen kritizálják, amiért az elmúlt két évben mindössze négy tétmeccsen győzött a nemzeti együttes.
A 24.hu megtudta, hogy az MLSZ következő elnökségi ülésén szóba kerül a kapitánykérdés is.
Az elnökség negyedévente ülésezik. Az év utolsó ülésének dátuma november 25., kedd, mely egyben a Magyar Labdarúgás Napja. A számos napirendi pont között szerepel a szövetségi kapitány beszámolója is
– írja a lap.
Természetesen a szurkolók már azt találgatják, váltás esetén ki ülhet le a magyar válogatott kispadjára. Abban mindenki egyetért, hogy újabb Georges Leekens-féle blamát mindenképpen el kellenne kerülni. Legtöbbször egyébként Dárdai Pál és Lőw Zsolt neve vetődik fel a fórumokon. Előbbi beugróként már irányította a csapatot, de munkájának gyümölcsét végül Bernd Storck aratta le, aki kijutatta a franciaországi Európa-bajnokságra Szalai Ádámékat.
Lőw helyzete érdekesebb, ő Thomas Tuchel segítőjeként óriási sikereket ért el, de vezetőedzőként csak nagyon kevés tapasztalata van. Az RB Leipziget irányította beugróként a 2024-25-ös szezon végén.
FOTÓ: MLSZ