Az angol bajnok Arsenal hivatalosan is bejelentette Christian Nörgaard távozását. A 41-szeres dán válogatott középpályás mindössze egy idény után hagyta el a londoniakat, és az Evertonhoz szerződött.
Hivatalos: az Everton játékosa lett
Az Everton közleménye szerint Nörgaard két évre, 2028 nyaráig írt alá a liverpooli klubhoz. Az Arsenal 7 millió fontért értékesítette a 32 éves védekező középpályást. David Moyes együttese ezzel már a negyedik nyári igazolását jelentette be Merlin Röhl, Tyrique George és Hayden Hackney után.
Egy évvel ezelőtt még az Arsenal fizetett érte
Nörgaard 2025 nyarán igazolt a Brentfordtól az Arsenalhoz. A londoni klub akkor 10 millió fontot, valamint további 5 millió fontos bónuszokat vállalt a megszerzéséért. A dán azonban nem tudott meghatározó szerepet kiharcolni magának: minden sorozatot figyelembe véve 20 mérkőzésen lépett pályára az Arsenal színeiben, a csapat megnyerte a Premier League-et, valamint BL-döntőt játszott.
Nagyobb szerepet szeretett volna
Az Everton TV-nek adott első nyilatkozatában Nörgaard elárulta, hogy több okból is a klubváltás mellett döntött.
Úgy éreztem, változásra van szükségem, és nagyobb szerepet szeretnék. Amikor David Moyesszal és a klub vezetőivel beszéltem, megismertem a projektet, ami nagyon meggyőző volt.
A dán azt is elmondta, hogy Mikel Artetával is egyeztetett az átigazolás előtt.
Sokat beszéltem vele a lehetséges váltásról. Csak pozitív dolgokat mondott az Evertonról és David Moyesról is.
Komoly rutinnal érkezik
A 32 éves Nörgaard pályafutása során megfordult a Bröndbynél, a Fiorentinánál és a Brentfordnál is, mielőtt tavaly az Arsenalhoz szerződött volna. A dán válogatottban 41 mérkőzésen lépett pályára. Az Evertonnál abban bíznak, hogy tapasztalatával és vezéregyéniségével kulcsszerepet vállalhat Moyes csapatában.

