Kelechi Iheanacho érdekes átigazolási történetet írt: egyetlen napot töltött szabadon, mielőtt új klubot talált magának. A nigériai támadó szeptember 1-jén távozott a Sevillától, majd szeptember 2-án a skót Celtic bejelentette, egyéves szerződést kötött vele, ami még egy szezonra meghosszabbítható.
A 28 éves csatár a Manchester Citynél kezdte pályafutását, ahol Ligakupa-győztes lett, majd a Leicester Cityhez igazolt, ahol több mint 200 mérkőzésen lépett pályára és FA Kupát nyert. A Sevillában és a Middlesbrough-nál töltött időszak után most újra Brendan Rodgers kezei alatt dolgozhat, akivel már sikeres éveket töltött együtt.
Rodgers kifejtette: tisztában van Iheanacho kvalitásaival, és bízik abban, hogy a Celtic szurkolói is hamar megkedvelik a gólerős támadót. A tréner szerint a játékos tapasztalata, munkabírása és ereje a csapat meghatározó tagjává teheti.
Ez is izgalmas: elköszönt a Manchester Citytől, csak lesünk, hova igazolt Ilkay Gündogan!

