Sérülés miatt várhatóan nem lép már pályára ebben az idényben Dárdai Márton. A Hertha BSC pénteken jelentette be, hogy a magyar válogatott védő combsérülést szenvedett, ezért egy ideig biztosan nem állhat csapata rendelkezésére.
Valószínűleg véget ért számára a szezon
A Bundesliga 2-ben szereplő berlini klub közlése szerint a 20-szoros magyar válogatott játékos, aki az utóbbi két évben alapember lett Marco Rossi szövetségi kapitány csapatában, rövid időre kidőlt, ugyanakkor a szezonból már vélhetően nem tud visszatérni. Dárdai az idény során fontos szerepet töltött be a Hertha védelmében.
Rossi számára is rossz hír
A sérülés Marco Rossi számára sem jött jókor. A magyar válogatott júniusban még két felkészülési mérkőzést játszik: június 5-én Finnország érkezik a Puskás Arénába, négy nappal később pedig Kazahsztán lesz az ellenfél Debrecenben. Egyelőre nem tudni, hogy Dárdai felépülhet-e addigra, de a Hertha közleménye alapján erre kevés az esély.
Egyre fontosabb szereplővé vált
A fiatal védő az elmúlt időszakban a magyar válogatott egyik legmegbízhatóbb játékosává nőtte ki magát. Stabil védekezése, nyugodt labdakihozatalai és taktikai érettsége miatt Rossi rendszerében is fontos szerepet kapott. A következő hetekben így a magyar válogatottnál is figyelni fogják, milyen ütemben halad a felépülése.
Ezt láttad? Újabb játékosokat honosít a Ferencváros, de mit lép erre az MLSZ?

