Itt a meglepetés, ő lesz az Arsenal első nyári igazolása

Az olasz transzferguru, Fabrizio Romano azt állítja, hogy az Arsenal FC hivatalos ajánlatot tett a Leicester City fiatal sztárjáért, Jeremy Mongáért. A sportigazgató, Andrea Berta és a menedzser, Mikel Arteta is prioritásként kezeli a támadósor felfrissítését és olyan játékosokat keresnek, akik nem csak a jelen, hanem a jövő emberei is. Ennek a projektnek a részeként került látókörbe a 16 éves balszélső.

Mikel Arteta, Arsenal FC
Mikel Arteta az Arsenal FC edzője

Az Arsenal hivatalos ajánlatot tett

„Az Arsenal hivatalos ajánlatot tett a Leicester Citynek, azt szeretnék, ha Jeremy Monga már ezen a nyáron csatlakozna a Premier League címvédőjéhez. A 16 éves szélső szívesen csatlakozna a londoniakhoz, a tárgyalások gyorsan haladnak. Borítékolható, hogy a jövő egyik legnagyobb reménységének tartott játékos a következő szezont már az új csapatában kezdi meg” – írja az ismert újságíró.

- HIRDETÉS -

A TEAMtalk azt írja, hogy a Brentford is tárgyalt Jeremy Monga leigazolásáról, de esélyük sem volt versenyezni az Arsenal ajánlatával.

15 évesen már debütált a Premier League-be

Monga nyolcévesen csatlakozott a Leicester akadémiájához. A 2024/2025-ös szezonban során annyira jól teljesített a tartalékcsapatban, hogy Ruud van Nistelrooy vezetőedző bedobta őt a mélyvízbe. A történelmi pillanat 2025. április 7-én jött el: Monga 15 évesen és 271 naposan debütált a Premier League-ben a Newcastle United ellen. Ezzel a bajnokság történetének harmadik legfiatalabb játékosa lett. Külön érdekesség, hogy kora miatt mezszponzor nélküli mezben kellett játszania a szerencsejáték-reklámokra vonatkozó brit törvények miatt.

- HIRDETÉS -
AJÁNLÓ
- HIRDETÉS -

NÉPSZERŰ CIKKEK

- HIRDETÉS -