A legfrissebb hírek szerint a Bayern München és Serge Gnabry között megszületett a megállapodás az új szerződésről. Fabrizio Romano transzferguru beszámolója alapján már csak kisebb részletek tisztázása van hátra, de a szélső várhatóan aláírja az új kontraktust, és a klubnál folytatja pályafutását.
Az új szerződés teljesítményalapú konstrukció lesz, amelyben Gnabry fizetése bónuszokkal együtt elérheti az évi 15 millió eurót.
A 57-szeres német válogatott támadó hajlandó volt fizetéscsökkentést is elfogadni annak érdekében, hogy a szezon második felére és a világbajnoki keretbe kerülésre koncentrálhasson, elkerülve a jövőjével kapcsolatos találgatásokat.
A döntésben szakmai szempontok is fontos szerepet játszottak. A hírek szerint Gnabry nagyra értékeli Vincent Kompany személyét, és kifejezetten az ő irányítása alatt szeretne tovább dolgozni Münchenben. A megállapodás véglegesítése így nemcsak a játékos jövőjét stabilizálhatja, hanem a Bayern támadósorának folytonosságát is biztosíthatja.
Olvastad? Ugyanazt a Chelsea-csillagot akarja megszerezni a Bayern München és a Manchester City!

