Hirdetés

Szenzációs bejelentés: a doppingoló Paul Pogba januártól sztárcsapatnál folytatja

Szenzációs bejelentés: a doppingoló Paul Pogba januártól sztárcsapatnál folytatja
  • Dátum:október 5.
Hirdetés

A Nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) négyről másfél évre csökkentette Paul Pogba világbajnok labdarúgó doppingolásért kapott eltiltását – írja az MTI. A CAS azt is közölte, hogy tavaly szeptember 11-étől számítja a büntetést, ami így 2025. március 10-én jár le.

Fabrizio Romano transzferguru információi szerint a játékos januárban már részt vehet a Juventus edzésein, azaz a sztárcsapatnál kezdheti megalapozni a visszatérését.

Hirdetés

A francia futballistától 2023. augusztus 20-án, az Udinese elleni bajnoki után vettek mintát, amelyről kiderült, hogy az állóképesség növelésére használt szintetikus tesztoszteront tartalmaz. Akkor felfüggesztették a játékengedélyét, és ügynöke közölte: Pogbának nem állt szándékában megszegni a szabályokat.

A 81-szeres válogatott középpályás – akinek a szerződése a Juventusnál 2026 júniusában jár le – azt elismerte ugyanakkor, hogy olyan táplálékkiegészítőt fogyasztott, amelynek mellékelt tájékoztatója utalt a készítmény teljesítményfokozó jellegére.

A 31 éves futballistát az olaszországi illetékes hatóság februárban tiltotta el négy évre, de az ítélet után Pogba rögtön jelezte, hogy fellebbez a CAS-nál.

Ezt olvastad? Épül a jövő csapata: itt az aláírás, amit a Juventus szurkolói annyira vártak!