Szoboszlai Dominik, a Liverpool magyar középpályása a második félidő elején mutatott játékukkal volt elégedett a Manchester United vendégeként 3–2-re elvesztett angol bajnoki után, és értékelésében kiemelte, hogy olyan hibákat követtek el, melyek elkerülésére előre készülhettek.
Nagyokat hibázott a Liverpool védelme
A mérkőzésből csak a második félidő elejét érdemes megemlíteni, mert akkor mutattuk meg igazán, mire vagyunk képesek
– nyilatkozott a Sky Sportsnak. Hozzátette: a mérkőzés előtt arról beszéltek, figyeljenek rá, hogy ne kapjanak gólt rögzített helyzetből és kontratámadásból, aztán az első félidőben éppen ilyen szituációkban szerzett két találatot a hazai csapat.
Három meccs az élet
Szóba került az is, a szerepének érzi-e már, hogy példát mutasson a társainak és a csapat vezére legyen.
Igyekszem a legjobbat kihozni magamból, húzni a csapattársaimat, megpróbálok nap mint nap, meccsről meccsre példát mutatni. Ez a tervem az utolsó három mérkőzésre is
– fogalmazott a magyar válogatott játékos, hozzátéve, mellette azért vannak még mások is a csapatban, akik jó példával járhatnak elöl.
A következő idény? Meglátjuk, mit hoz a jövő…
Kapott kérdést arra vonatkozóan is, hogy szerinte hol tart most a Liverpool a következő idényre előre tekintve, amire Szoboszlai úgy reagált, egyelőre még a mostani feladatokra figyel, mert el kell érniük, hogy a Bajnokok Ligájában indulhassanak.
A Liverpoolnak ott a helye. Aztán majd meglátjuk, mit hoz a jövő. Remélhetőleg a csapat a lehető leginkább együtt marad, és onnantól meglátjuk, hogyan alakul tovább.
Az MU a sikerével biztosította BL-szereplését. A Liverpool jelenleg a negyedik helyen áll hat pont hátránnyal. Mögötte az Aston Villának hozzá hasonlóan 58 pontja van, és az első öt hely ér BL-indulást. A hatodik helyezett Bournemouth 52 pontos.
Ezt láttad? Klubot vált az angol válogatott sztárja, a kérdés csak annyi: Liverpool vagy Real Madrid!

