Bejelentette új igazolását a Borussia Dortmund – HIVATALOS

• Dátum:június 26.

Aláírta szerződését a Borussia Dortmundnál Thomas Meunier: a francia bajnok Paris Saint-Germaintől érkező belga védő 2024-ig kötelezte el magát a német labdarúgó-bajnokság második helyezettjéhez.

A 28 éves játékos szabadon igazolható volt, így a BVB ingyen szerezte meg a játékjogát.

Thomas Meunier hosszú ideje bizonyítja többek között a Bajnokok Ligájában és a válogatottban is, hogy milyen magas szinten képes teljesíteni. Tapasztalata nagy hasznunkra fog válni

– mondta róla Michael Zorc sportigazgató.

A futballista úgy fogalmazott: a Dortmund pontosan azt a játékot játssza, amelyre ő is vágyik, és akárcsak korábbi csapataival, a belga Bruggével és a PSG-vel, itt is bajnoki címet szeretne szerezni.

A párizsi együttessel – amelyet a BVB korábbi edzője, Thomas Tuchel irányít – Meunier háromszor nyerte meg a francia bajnokságot, kétszer pedig a kupát. A belga válogatottban 40 meccsen lépett pályára, 2018-ban világbajnoki bronzérmes lett a gárdával. Dortmundban Axel Witsel és Thorgan Hazard személyében két honfitárs csapattársa is lesz – írja az MTI.

Ezt olvastad? A PSG bejelentkezett Szoboszlai Dominikért! Klikk!