Vallomás! Végre kiderült, mi dühítette fel Messit a hollandok elleni vb-meccs előtt

Az argentin labdarúgó-válogatottal pályafutása csúcsaként decemberben világbajnok Lionel Messi már megbánta azokat a cselekedeteket és kijelentéseket, amelyeket tett és mondott a katari torna hollandokkal szemben tizenegyespárbajban megnyert negyeddöntős mérkőzése után.
A hétszeres aranylabdás világsztár a vb-diadal óta először adott interjút, és a Buenos Aires-i Urbana Play rádióban beszélt arról, hogy mit mutatott Louis van Gaalnak, a hollandok szövetségi kapitányának, valamint a rivális csatárát, Wout Weghorstot inzultáló kijelentéséről is.
Nem örülök annak, amit tettem, és ami utána történt. Ezek a pillanatok rengeteg feszültséggel és idegeskedéssel járnak, minden nagyon gyorsan történik és az emberek különbözőképpen reagálnak. Semmi nem volt eltervezve, egyszerűen csak megtörténtek a dolgok
– mondta.
Az argentin–holland negyeddöntő előtt Van Gaal azt nyilatkozta, hogy az ő játékosai jobban felkészültek a tizenegyespárbajra, mint az ellenfél, valamint arra emlékeztetett mindenkit, hogy Messi „labdához sem ért” a két együttes 2014-es vb-n vívott elődöntőjében, melyet szintén a dél-amerikai csapat nyert meg tizenegyesekkel.
Messi most azt mondta, hogy válogatott társai a meccs előtt tudatták vele, mit nyilatkozott Van Gaal, de csak azért tették, hogy feltüzeljék őt az összecsapás előtt. A 73. percben, büntetőből szerzett találata után Messi úgy ünnepelt, hogy Van Gaal elé állt, kezeit pedig a füle mögé tette, ezzel a gesztussal számon kérve a rivális kapitányt a nyilatkozatáért.
A mérkőzés mindkét csapat játékosaiból komoly indulatokat váltott ki, vb-rekordnak számító 17 sárga lapot mutatott fel a játékvezető, egyet Messi is kapott vitatkozásért.
Ledobták a bombát: Cristiano Ronaldo visszaigazol Európába – klikk a cikkért!
A hollandok Weghorstot csereként küldték pályára, ő pedig a rendes játékidő hosszabbításában két gólt is szerzett, ezzel az európai együttes ledolgozta a kétgólos hátrányát és kiharcolta a hosszabbítást. A támadó a pályán többször is összetűzésbe keveredett Messivel, aki a lefújás utáni interjú közben „bolondnak” titulálta Weghorstot – írja az MTI.
Sok minden történt vele szemben a meccsen, feszültséggel teli pillanatok voltak, aztán így reagáltam. Nem ezt a képet akarom magamról meghagyni az utókornak, de ilyesmi előfordul
– jelentette ki a Paris Saint-Germain 35 éves sztárja.
Messi y la explicación del TOPO GIGIO y el "andá pallá bob*" en los cuartos de final de Argentina vs. Países Bajos 🏆
🎥 Urbana Play 104.3 FM pic.twitter.com/lLNBDTMObl
— TNT Sports Argentina (@TNTSportsAR) January 30, 2023
Címlapfotó: youtube.com